dcraw 9.24 - en to eo translation catalogue (111 entries)

en: %s: Out of memory in %s
eo: %s: Mankas memoro en %s

en: Unexpected end of file
eo: Neatendita fino de dosiero

en: Corrupt data near 0x%llx
eo: Difekta datumo proksime al 0x%llx

en: %s: decoder table overflow
eo: %s: deĉifra tabelo tro grandas

en: Phase One correction...
eo: Aplikas korektojn de Phase One...

en: %s: incorrect JPEG dimensions
eo: %s: malĝustaj JPEG-dimensioj

en: %s has unknown CAMF type %d.
eo: %s havas nekonatan CAMF specon %d.

en: %s: "%s" matrix not found!
eo: %s: "%s" matrico ne trovita!

en: Foveon interpolation...
eo: Interpolado de Foveon...

en: %s: Invalid white balance "%s"
eo: %s: Nevalida blank-ekvilibro "%s"

en: Fixed dead pixels at:
eo: Riparis mortintajn bilderojn ĉe:

en: %s is not a valid PGM file!
eo: %s ne estas valida PGM-dosiero!

en: %s has the wrong dimensions!
eo: %s havas malĝustajn dimensiojn!

en: Wavelet denoising...
eo: Ondeta senbruigo...

en: %s: Cannot use camera white balance.
eo: %s: Ne povas uzi fotilan blank-ekvilibron.

en: Scaling with darkness %d, saturation %d, and
    multipliers
eo: Skalas per senlumo %d, saturo %d, kaj
    multiplikantoj

en: Correcting chromatic aberration...
eo: Korektas koloran aberacion...

en: Bilinear interpolation...
eo: Interpolado bilinia...

en: VNG interpolation...
eo: Interpolado VNG...

en: PPG interpolation...
eo: Interpolado PPG...

en: %d-pass X-Trans interpolation...
eo: Interpolado X-Trans kun %d pasoj...

en: AHD interpolation...
eo: Interpolado AHD...

en: Median filter pass %d...
eo: Mediana filtrilo, %da paso...

en: Blending highlights...
eo: Miksas brilaĵojn...

en: Rebuilding highlights...
eo: Rekonstruas brilaĵojn...

en: Reading metadata from %s ...
eo: Legas pridatumon el %s ...

en: Failed to read metadata from %s
eo: Ne povis legi pridatumon el %s

en: %s: Tail is missing, parsing from head...
eo: %s: Mankas vosto, necesas legi de kapo...

en: %s: You must link dcraw with %s!!
eo: %s: Necesas bindi dcraw-on kun %s!!

en: %s has no embedded profile.
eo: %s ne havas internan profilon.

en: Cannot open file %s!
eo: Ne povas malfermi dosieron %s!

en: Applying color profile...
eo: Aplikas kolor-profilon...

en: Building histograms...
eo: Konstruas histogramojn...

en: Converting to %s colorspace...
eo: Konvertas al kolorspaco %s...

en: Rotating image 45 degrees...
eo: Turnas bildon 45 gradojn...

en: Stretching the image...
eo: Streĉas la bildon...

en: 
    Raw photo decoder "dcraw" v%s
eo: 
    Krudfota deĉifrilo "dcraw" v%s

en: 
    by Dave Coffin, dcoffin a cybercom o net
eo: 
    de Dave Coffin, dcoffin a cybercom o net

en: 
    Usage:  %s [OPTION]... [FILE]...
eo: 
    Uzo:  %s [OPCIO]... [DOSIERO]...

en: -v        Print verbose messages
eo: -v        Eligu detalajn mesaĝojn

en: -c        Write image data to standard output
eo: -c        Skribu bildodatumon al ĉefeligujo

en: -e        Extract embedded thumbnail image
eo: -e        Eltiru internan bildeton

en: -i        Identify files without decoding them
eo: -i        Identigu dosierojn sen deĉifri ilin

en: -i -v     Identify files and show metadata
eo: -i -v     Identigu dosierojn kaj montru pridatumon

en: -z        Change file dates to camera timestamp
eo: -z        Ŝanĝu dosierajn datojn al fotila tempo

en: -w        Use camera white balance, if possible
eo: -w        Uzu fotilan blank-ekvilibron, se eblas

en: -a        Average the whole image for white balance
eo: -a        Averaĝu la tutan bildon por blank-ekvilibro

en: -A <x y w h> Average a grey box for white balance
eo: -A <x y ∆x ∆y> Averaĝu grizan rektangulon por blank-ekvilibro

en: -r <r g b g> Set custom white balance
eo: -r <r v b v> Specifu propran blank-ekvilibron

en: +M/-M     Use/don't use an embedded color matrix
eo: +M/-M     Uzu/ne uzu kolor-matricon el pridatumo

en: -C <r b>  Correct chromatic aberration
eo: -C <r b>  Korektu koloran aberacion

en: -P <file> Fix the dead pixels listed in this file
eo: -P <dos>  Riparu mortintajn bilderojn listigitajn en tiu ĉi dosiero

en: -K <file> Subtract dark frame (16-bit raw PGM)
eo: -K <dos>  Subtrahu senluman bildon (16-bita kruda PGM)

en: -k <num>  Set the darkness level
eo: -k <num>  Agordu la senluman nivelon

en: -S <num>  Set the saturation level
eo: -S <num>  Agordu la saturan nivelon

en: -n <num>  Set threshold for wavelet denoising
eo: -n <num>  Agordu sojlon por ondeta senbruigo

en: -H [0-9]  Highlight mode (0=clip, 1=unclip, 2=blend, 3+=rebuild)
eo: -H [0-9]  Traktu brilaĵojn (0=tondu, 1=ne tondu, 2=miksu, 3+=rekonstruu)

en: -t [0-7]  Flip image (0=none, 3=180, 5=90CCW, 6=90CW)
eo: -t [0-7]  Turnu bildon (0=ne turnu, 3=180, 5=90mal, 6=90dek)

en: -o [0-6]  Output colorspace (raw,sRGB,Adobe,Wide,ProPhoto,XYZ,ACES)
eo: -o [0-6]  Eliga kolorspaco (raw,sRGB,Adobe,Wide,ProPhoto,XYZ,ACES)

en: -o <file> Apply output ICC profile from file
eo: -o <dos>  Apliku eligan ICC-profilon el dosiero

en: -p <file> Apply camera ICC profile from file or "embed"
eo: -p <dos>  Apliku fotilan ICC-profilon el dosiero aŭ "embed"

en: -d        Document mode (no color, no interpolation)
eo: -d        Dokumenta reĝimo (sen koloro aŭ interpolado)

en: -D        Document mode without scaling (totally raw)
eo: -D        Dokumenta reĝimo sen skalado (tute krude)

en: -j        Don't stretch or rotate raw pixels
eo: -j        Nek streĉu nek rotaciigu krudajn bilderojn

en: -W        Don't automatically brighten the image
eo: -W        Ne aŭtomate heligu la bildon

en: -b <num>  Adjust brightness (default = 1.0)
eo: -b <num>  Agordu helecon (supoze 1.0)

en: -g <p ts> Set custom gamma curve (default = 2.222 4.5)
eo: -g <p od> Agordu gama-kurbon (supoze 2.222 4.5)

en: -q [0-3]  Set the interpolation quality
eo: -q [0-3]  Elektu kvaliton de interpolado

en: -h        Half-size color image (twice as fast as "-q 0")
eo: -h        Duongranda kolora bildo (duoble pli rapide ol "-q 0")

en: -f        Interpolate RGGB as four colors
eo: -f        Interpolu RGGB-on kiel kvar kolorojn

en: -m <num>  Apply a 3x3 median filter to R-G and B-G
eo: -m <nom>  Apliku medianan filtrilon 3x3 al R-V kaj B-V

en: -s [0..N-1] Select one raw image or "all" from each file
eo: -s [0..N-1] Elektu unu krudan bildon aŭ "all" (ĉiujn) el ĉiu dosiero

en: -6        Write 16-bit instead of 8-bit
eo: -6        Skribu 16-bite anstataŭ 8-bite

en: -4        Linear 16-bit, same as "-6 -W -g 1 1"
eo: -4        Linie 16-bite, same kiel "-6 -W -g 1 1"

en: -T        Write TIFF instead of PPM
eo: -T        Skribu TIFF-on anstataŭ PPM

en: Non-numeric argument to "-%c"
eo: Ne-numerala argumento por "-%c"

en: Unknown option "-%c".
eo: Nekonata opcio "-%c".

en: No files to process.
eo: Neniuj dosieroj por trakti.

en: Will not write an image to the terminal!
eo: Ne skribos bildon al la konzolo!

en: %s has no timestamp.
eo: %s ne havas tempostampon.

en: %s time set to %d.
eo: %s tempo ŝanĝita al %d.

en: %s has no thumbnail.
eo: %s ne havas bildeton.

en: 
    Filename: %s
eo: 
    Dosieronomo: %s

en: Timestamp: %s
eo: Tempostampo: %s

en: Camera: %s %s
eo: Fotilo: %s %s

en: Owner: %s
eo: Posedanto: %s

en: DNG Version:
eo: DNG-versio:

en: ISO speed: %d
eo: ISO-rapideco: %d

en: Shutter:
eo: Obturado:

en: %0.1f sec
eo: %0.1f sek

en: Aperture: f/%0.1f
eo: Aperturo: f/%0.1f

en: Focal length: %0.1f mm
eo: Fokusa longeco: %0.1f mm

en: yes
eo: jes

en: no
eo: ne

en: Embedded ICC profile: %s
eo: Interna ICC-profilo: %s

en: Number of raw images: %d
eo: Nombro de krudaj bildoj: %d

en: Pixel Aspect Ratio: %0.6f
eo: Bildera proporcio: %0.6f

en: Thumb size:  %4d x %d
eo: Bildeta grandeco: %4d x %d

en: Full size:   %4d x %d
eo: Plena grandeco:   %4d x %d

en: Cannot decode file %s
eo: Ne povas deĉifri dosieron %s

en: Image size:  %4d x %d
eo: Bilda grandeco:   %4d x %d

en: Output size: %4d x %d
eo: Eliga grandeco:   %4d x %d

en: Raw colors: %d
eo: Krudaj koloroj: %d

en: 
    Filter pattern:
eo: 
    Filtrila tekso:

en: 
    Daylight multipliers:
eo: 
    Taglumaj multiplikantoj:

en: 
    Camera multipliers:
eo: 
    Fotilaj multiplikantoj:

en: %s is a %s %s image.
eo: %s estas bildo de %s %s.

en: Loading %s %s image from %s ...
eo: Enŝargas bildon de %s %s el %s ...

en: %s: "-s %d" requests a nonexistent image!
eo: %s: "-s %d" petas neekzistantan bildon!

en: standard output
eo: ĉefeligujo

en: Writing data to %s ...
eo: Skribas datumon al %s ...
